NATUR PLANET WITAMINA C W PROSZKU 300 g

NATUR PLANET WITAMINA C W PROSZKU 300g

Witamina C – naturalne wzmocnienie organizmu

Witamina C (kwas L-askorbinowy) kojarzona jest przede wszystkim jako skuteczne antidotum na przeziębienie, infekcje i sposób na wzmocnienie organizmu. Działanie witaminy C jest jednak o wiele bardziej wszechstronne. To jedna z najprostszych witamin, będąca pochodną glukozy. Bierze ona aktywny udział w ważnych procesach zachodzących w naszych komórkach, w tym m.in. w procesie tworzenia kolagenu i utrzymania prawidłowych funkcji tkanki łącznej. Dzięki temu zapewnia odpowiednie funkcjonowanie stawów, wzmacnia kości i chrząstki.

Witamina C – działanie i właściwości

O roli witaminy C w organizmie świadczą objawy szkorbutu. Podstawową przyczyną choroby jest właśnie niedobór kwasu askorbinowego, a w efekcie niewystarczająca ilość kolagenu w organizmie. Wśród głównych symptomów szkorbutu wymienia się krwawienia, bóle mięśni i stawów, zapalenie dziąseł i wypadanie zębów oraz spowolniony proces gojenia się ran. Równie ważna jest rola witaminy C w procesie antyoksydacji, czyli neutralizowania wolnych rodników. Powstają one jako efekt uboczny metabolizmu i mogą działać niekorzystnie na białka, tłuszcze, DNA oraz przyspieszać starzenie się komórek.

Sposób użycia:1 mała, płaska łyżeczka miarowa (dołączona do opakowania) raz dziennie w ciągu dnia podczas posiłku popijając wodą.

Uwaga! Osoby chorujące na kamicę nerkową oraz osoby mające predyspozycje do tworzenia kamieni nerkowych stosowanie suplementu diety powinny skonsultować z lekarzem. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią mogą zażywać preparat po konsultacji z lekarzem. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety.

Suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu doby. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem suplementu powinny skonsultować się z lekarzem. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy zastosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety.